Select Page

Спортивна аеробіка

Спортивна аеробіка – повноцінна гімнастична дисципліна, яка зародилися в США. Виступи дещо нагадають вільні вправи спортивних гімнастів. В аеробіці використовуються елементи зі спортивної та художньої гімнастики, а також акробатики. Але все ж більше уваги приділяють хореографії. Номери виконуються в інтенсивному темпі під динамічну музику.

Система оцінок виступів в спортивній акробатиці спочатку нічим не відрізнялася від спортивної гімнастики, однак для підвищення видовищності в 2000-х, крім оцінок за складність і техніку елементів, була додана оцінка за артистизм. Всі виступи на змаганнях зі спортивної акробатики проходять під музику. Правильне поєднання звукового супроводу, хореографії та костюмів впливають на успіх спортсменів так само, як складність підтримок і стрибків.

Змагання проводяться за кількома номінаціями: індивідуальні (окремо для чоловіків і жінок), змішані пари, тріо і групи, а також танцювальна гімнастика (Aerodance) і гімнастична платформа (Aerostep). При оцінці програми суддями враховується мистецтво рухів, в яких проявляється не тільки сила, витривалість, гнучкість, а також артистичність виконання і складність програми. Рухи спортсменів мають бути чіткими, навіть різкими, і кожна окрема дія має бути завершеною. Цікаво, що ступінь тренованості спортсменів вимірюється частотою серцевих скорочень при  виконанні комплексу вправ.

Спортсмени поділяються на вікові групи: 6-8, 9-11, 12-14, 15-17 і 18+, і змагаються тільки в своїй категорії і в своїй віковій групі.

Відповідно до традицій гімнастики в спортивній аеробіці максимальна (комплексна) оцінка підсумовується складанням результатів всіх суддівських бригад. При збігу остаточної оцінки у кількох спортсменів передбачена система визначення переможця з урахуванням її складових (перевага надається оцінці артистичності).