Спортивна акробатика

Загальна iнформацiя

Спортивна акробатика - груповий вид спорту, змагання у виконанні акробатичних вправ, пов'язаних із збереженням рівноваги (балансування) і обертанням тіла з опорою і без опори.

До програми змагань входять: акробатичні стрибки жінок і чоловіків, вправи жіночих, змішаних і чоловічих пар, групові вправи жінок (втрьох) і чоловіків (учотирьох). У кожному виді програми спортсмени виконують по дві-три обов'язкові та довільні вправи: баланс, динамічна вправа, комбінована вправа. Виступи спортсменів оцінюються по системі, прийнятій в спортивній гімнастиці. Всі партнери в парі або групі повинні належати до однієї з вікових категорій: 11-16 років, 12-18 років, 13-19 років, 14 і старше (старші розряди).

Змагання проводяться у вправах у балансі, коли партнери протягом усього елемента знаходяться в безпосередньому контакті, і динаміці (з фазами польоту). Тривалість кожної вправи - не більше двох з половиною хвилин. Оцінки за динамічні і балансові вправи додаються, після чого визначаються підсумки змагання.

Система оцінок виступів в спортивній акробатиці спочатку нічим не відрізнялася від спортивної гімнастики, однак для підвищення видовищності в 2000-х, крім оцінок за складність і техніку елементів, була додана оцінка за артистизм. Всі виступи на змаганнях зі спортивної акробатики проходять під музику. Правильне поєднання звукового супроводу, хореографії та костюмів впливають на успіх спортсменів так само, як складність підтримок і стрибків.