Жіноча спортивна гімнастика

Загальна iнформацiя

Жіноча спортивна гімнастика — це олімпійський вид спорту, де розігруються 6 комплектів нагород: найпрестижніше — індивідуальне багатоборство, також командна першість та фінальні змагання на окремих снарядах. У програму жіночого багатоборства включені: опорний стрибок, вправи на різновисоких брусах, вправи наколоді та вільні вправи.

Виступи гімнасток оцінюють, залежно від рівня змагань, від 6 до 9 суддів по кожному снаряду. Два судді оцінюють складність вправ, а інші п’ять оцінюють техніку та чистоту виконання вправи.

Змагання зі спортивної гімнастики у жінок проводяться на наступних снарядах:

Опорний стрибок виконується з розбігу з використанням додаткової опори у вигляді стрибкового коня. У цій вправі оцінюється висота і дальність стрибка, його складність, чистота виконання і приземлення.

Жіночі вправи на різновисоких брусах включають обороти навколо верхньої та нижньої жердини, а також різні технічні елементи, що виконуються над і під ними з обертанням навколо поздовжньої і поперечної осі за допомогою хвата однією і двома руками.

Вправи на колоді — композиція з динамічних і статичних елементів, що виконуютьсястоячи, сидячи та лежачи на спеціальному снаряді – дерев’яній колоді. Тривалість виступу не повинна перевищувати півтори хвилини.

Вільні вправи в гімнастиці є комбінацією з окремих елементів, а також їх звязок. Це можуть бути сальто, перекиди, шпагати, стійки та інші елементи. Судді оцінюють складність програми і окремих її елементів, а також чистоту і впевненість виконання. Не менш важлива оригінальність представленої композиції і артистизм спортсменки. Вправа виконується під музичний супровід. Час виступу обмежений: півтори хвилини.

Головні змагання зі спортивної гімнастики: Олімпійські ігри, чемпіонат світу, чемпіонат Європи, Всесвітні та Європейські Ігри, етапи Кубка світу.

Щороку в українській столиці проходить міжнародний турнір Стелли Захарової "Ukraine International Cup".