Чоловіча спортивна гімнастика

Загальна iнформацiя

Чоловіча спортивна гімнастика — це олімпійський вид спорту, який включає в себе змагання у вільних вправах, вправах на гімнастичних снарядах, а також в опорному стрибку. Переможці змагань визначаються на окремих снарядах, а також у багатоборстві та у командному заліку. Виступи гімнастів оцінюють, залежно від рівня змагань, від 6 до 9 суддів по кожному снаряду. Два судді оцінюють складність вправ, а інші п’ять оцінюють техніку та чистоту виконання вправи.

Програма чоловічого багатоборства включає в себе:

Вільні вправи в гімнастиці є комбінацією з окремих елементів, а також зв’язки з них. Це можуть бути сальто, перекиди, шпагати, стійки та інші елементи. Судді оцінюють складність програми і окремих її елементів, а також чистоту і впевненість виконання. Час виступу обмежений: 1 хвилина 10 секунд.

Вправи на коні, офіційна назва – кінь-махи, являють собою комбінацію махових та обертальних рухів, а також стійок на руках, при виконанні яких повинні бути задіяні всі частини снаряда.

Вправи на кільцях являють собою комбінацію махових і силових елементів на спеціальному рухомому снаряді у вигляді двох деревяних кілець на спеціальних тросах. Виконання вправ обов’язково закінчується зіскоком.

Опорний стрибок виконується з розбігу з використанням додаткової опори у вигляді стрибкового коня. У цій вправі оцінюється висота і дальність стрибка, його складність, чистота виконання і приземлення.

Чоловічі вправи на паралельних брусах поєднують в собі динамічні і статичні елементи. Гімнаст повинен виконувати елементи над і під брусами. Вправи обовязково повинні закінчуватися ефектним зіскоком.

Вправи на поперечині являють собою комбінацію з обертальних елементів навколо поперечини з поворотами і без, а також елементів з відпусканням рук. Виступ обов’язково закінчується зіскоком.

Головні змагання зі спортивної гімнастики: Олімпійські ігри, чемпіонат світу, чемпіонат Європи, Всесвітні та Європейські Ігри, етапи Кубка світу.

Щороку в українській столиці проходить міжнародний турнір Стелли Захарової «Ukraine International Cup».