Спортивна аеробіка

Загальна iнформацiя

Спортивна аеробіка – повноцінна гімнастична дисципліна, яка зародилися в США. Виступи дещо нагадають вільні вправи спортивних гімнастів. В аеробіці використовуються елементи зі спортивної та художньої гімнастики, а також акробатики. Але все ж більше уваги приділяють хореографії. Номери виконуються в інтенсивному темпі під динамічну музику. 

Вправа триває 1 хв. 30 сек. на майданчику 7 × 7 або 10 × 10 м з будь-яким гладким покриттям. При виконанні програми спортсмен повинен виконати елементи на силу, гнучкість, спритність і витривалість із структурних груп (А, В, С, D).

Змагання проводяться за кількома номінаціями: індивідуальні (окремо для чоловіків і жінок), змішані пари, тріо і групи, а також танцювальна гімнастика (Aerodance) і гімнастична платформа (Aerostep). При оцінці програми суддями враховується мистецтво рухів, в яких проявляється не тільки сила, витривалість, гнучкість, а також артистичність виконання і складність програми. Рухи спортсменів мають бути чіткими, навіть різкими, і кожна окрема дія має бути завершеною. Цікаво, що ступінь тренованості спортсменів вимірюється частотою серцевих скорочень при  виконанні комплексу вправ.

Спортсмени поділяються на вікові групи: 6-8, 9-11, 12-14, 15-17 і 18+, і змагаються тільки в своїй категорії і в своїй віковій групі.

Відповідно до традицій гімнастики в спортивній аеробіці максимальна (комплексна) оцінка підсумовується складанням результатів всіх суддівських бригад. При збігу остаточної оцінки у кількох спортсменів передбачена система визначення переможця з урахуванням її складових (перевага надається оцінці артистичності).