Ілля Ковтун: «Я задоволений, що зміг встановити ще один, так би мовити, гімнастичний рекорд для України»

12.03.2024
Post Photo

Чемпіон етапу Кубку світу у Баку, Азербайджан, у виступах на паралельних брусах Ілля Ковтун в інтерв’ю пресслужбі Української федерації гімнастики розповів про свій виступ у столиці Азербайджану.  

Які в тебе емоції після завоювання золота на паралельних брусах на етапі Кубку світу у Баку?

На змаганнях я, напевно, переважно стриманий та зосереджений. Ми з тренером постійно налаштовуємося на найкраще виконання, як можемо показати на даний момент. На жаль, тут у фіналі я виконав комбінацію зі значною помилкою на одному з елементів, й отримав оцінку нижче ніж ми планували. За жеребкуванням я підходив до приладу другим, й за мною мали зібрано виконати свої комбінації два олімпійські чемпіони в даній дисципліні, й колумбієць з базовою оцінкою 6.7 міг добре потрапити у виконання.

Тому, ми з тренером одразу трохи засмутилися, розуміючи, що трохи не впоралися, і що я дав шанси своїм конкурентам. Проте в них також були понаднормові хвилювання, адже разом з нами виступав чинний олімпійський чемпіон з Китаю. Тож, кожний з нас дещо не впорався з якістю виконання своїх комбінацій й судді гідно та справедливо нас розставили по місцях.

В решті ми маємо ювілейне, десяте, золото ліцензійних етапів Кубку cвіту за часи моїх виступів на них, тож ми задоволенні! Осад є, над чим працювати розуміємо, і зупинятись не збираємось.

Як ти вже сказав, ця золота медаль для тебе ювілейна, десята у цій вправі на Кубку світу. Це дуже крутий результат.

Так, це правда. Я задоволений, що зміг встановити ще один, так би мовити, гімнастичний рекорд для України. Мені підкорилося чергове досягнення, і це, напевно, свідчить про нашу стабільну, системну та злагоджену роботу, яка цілеспрямована й вмотивована, не дивлячись ні на що й ні на кого!

Ілля, а як себе почуває нога після повернення до змагань і проходження вже 3 етапів Кубку світу?

Є певні моменти, біль, запалення, набряки адже ми занадто рано стартували зі стрибковим приладом. Нині повертаємося на навчально-тренувальний збір до Осієку (Хорватія) й продовжимо інтенсивне відновлення та повноцінну реабілітацію. Будемо виконувати спеціальні вправи, комплекси, масажі, розробка та інші процедури.

Які в тебе наступні плани?

Зосереджена підготовка до чемпіонату Європи-2024, а саме робота над багатоборством й виконання всього необхідного, щоб його повноцінно відновити й зробити конкурентно спроможним! До чемпіонату Європи також маємо ще Етап Кубку виклику в Хорватії.

Нагадаємо, що друге українське золото у Баку завоював Назар Чепурний.