Українська федерація гімнастики відмовилася від участі у Конгресі ФІЖ 2022 року у зв’язку з можливою присутністю представників держав-агресорів

27.09.2022
Post Photo

Відповідне рішення було офіційно надіслано до Міжнародної федерації гімнастики (ФІЖ) та національних федерацій-членів.

Українська федерація гімнастики прийняла рішення не брати участі у цьогорічному Конгресі Міжнародної федерації гімнастики (ФІЖ), який має відбутися 11-12 листопада 2022 року у м. Стамбул (Туреччина), оскільки до участі в цьому офіційному заході ФІЖ було допущено представників росії та білорусі, які ведуть агресивну нищівну війну проти України та українського народу.

Більше того, місце проведення Конгресу було перенесене ФІЖ з Норвегії до Туреччини саме для того, щоб представники держав-агресорів змогли бути на ньому присутніми, оскільки Норвезька федерація гімнастики, яка початково повинна була приймати Конгрес, відмовилася від проведення цієї події в Норвегії, відповідно до рекомендацій Норвезького олімпійського комітету, Конфедерації спорту та Міністерства культури і рівності не запрошувати на спортивні події делегатів з росії та білорусі. Так само представників Норвегії не буде на Конгресі в Туреччині, по тій самій причині.

Українська федерація гімнастики вважає неприйнятним сідати за один стіл і брати участь у спільному заході та обговоренні питань спорту разом з представниками країни, яка своїми агресивними і насильницькими діями порушує усі норми міжнародного права, права людини, Статут ООН, Олімпійську хартію, Статут та Кодекс етики ФІЖ та ін., а також країни, яка є поплічником агресора.

Війна, яку розпочали й ведуть росія і білорусь, завдає невимовних страждань кожному українцю, приносить смерть, біль, руйнування, загрожує світовому правопорядку і спричиняє негативні наслідки, які відчуваються у різних частинах світу.

Катастрофічними є наслідки війни і для спортивної сфери України. Знищено або пошкоджено велику кількість об’єктів спортивної інфраструктури. Значна частина спортсменів була змушена виїхати з країни і стати біженцями, а деяких з них було вбито. Багато спортсменів втратили можливість тренуватися і живуть під постійними обстрілами.

Українська федерація гімнастики ще раз заявляє про свою позицію, що від участі у спортивних подіях Міжнародної федерації гімнастики (ФІЖ) необхідно відсторонити не лише спортсменів росії й білорусі, але й будь-яких інших посадових осіб з росії та білорусі, які представляють ці країни у ФІЖ, або ж займають офіційні посади у ФІЖ як “нейтральні” особи.

Українська федерація гімнастики дякує Норвезькій федерації гімнастики за принципову позицію, яка виступає за найвищі цінності людського життя та гідності.