Марія Височанська: «Не можу собі уявити перебування на одному килимі з росіянами і білорусами»

27.04.2023
Post Photo
Maxim Pogoprigora

Член збірної України дала інтервю пресслужбі УФГ

Член збірної України з художньої гімнастики Марія Височанська в інтерв’ю пресслужбі Української федерації гімнастики розповіла про деталі підготовки до наступних турнірів, процес відновлення, можливий допуск росіян та білорусів до змагань, свої хобі та мотивацію перемагати заради Батьківщини.

Марія, розкажи, як наразі проходять ваші тренування?

Працюємо ми щодня, окрім неділі. Чим ближче до певного старту, тим більше тренувань.

Яку частину в тренувальному процесі займає відновлення?

Цей момент займає важливу частину, адже ми розуміємо важливість відновлення. Ми намагаємося добре розтягуватися, слідкувати за собою. За потреби завжди звертаємося до лікаря. В обід у нас часто буває масаж.

Як ти переключаєшся від тренувань? Як відпочиваєш?

Я дуже люблю природу. Коли випадає вихідний – майже весь час проводжу на вулиці. Так як ми постійно тренуємося в приміщені, свіжого повітря не вистачає. Особливо сонця, вітру. Також люблю бути серед людей, українці такі щирі, всі один одному посміхаються – це надихає.

Що ти думаєш про можливий допуск росіян та білорусів до змагань?

Допуск представників росії та білорусі на міжнародні змагання просто не вкладається в голові. В них більшість спортсменів навіть не мовчать, а підтримують агресію проти України. До того ж, вони це активно пропагують в своїх соцмережах. Не можу собі уявити перебування на одному килимі з цими людьми.

У нас майже у кожної дівчини зі збірної хтось наразі боронить нашу Батьківщину, навіть страшно уявити, що ми будемо під час змагань чути з трибун: «росія, росія».

Хто в твоїй родині воює?

Мій тато бере участь у війні проти росії з 2015 року. Моїй сім’ї дуже добре відомо, що таке російська агресія. Нещодавно на етапі Кубка світу в Греції з трибун вигукнули: «Україна вперед!» – я ледь стримала сльози.

Неймовірно пишаюся нашою країною і хочеться робити все можливе, щоб прославляти Україну на міжнародній спортивній арені.