Ірина Дерюгіна: «Завдяки роботі УФГ, FIG була вимушена прописати такі умови «нейтральності», які росіяни та білоруси не зможуть виконати»

15.12.2023
Post Photo
УФГ

Віце-президент Української федерації гімнастики Ірина Дерюгіна в великому інтерв’ю ресурсу XSPORT.ua розповіла про боротьбу Федерації проти допуску росіян та білорусів на змагання у гімнастиці.

«Ми подали позов до Спортивного арбітражного суду (CAS) у Лозанні про недопущення росіян та білорусів до змагань під егідою Міжнародної федерації гімнастики та виключення їх національних федерацій зі складу FIG. Цей процес тривав довго, і завдяки нашій кропіткій роботі Міжнародна федерація гімнастики була вимушена прописати такі правила та умови участі для росіян та білорусів в статусі «індивідуальних нейтральних атлетів», які вони просто не зможуть виконати.

Не зважаючи на те, що FIG не виключив національні федерації рф та рб зі свого складу, ми маємо дуже серйозний офіційний документ, який практично ставить крапку на їх виступах на міжнародному рівні до завершення війни в Україні. Цей документ визначає основні критерії для визначення того чи іншого спортсмена як нейтрального, основні критерії допуску таких атлетів до змагань, а також загальну поведінку таких спортсменів та членів офіційних делегацій на змаганнях. Документ чітко визначає, що недотримання будь яких з правил автоматично відсторонює атлета від виступу.

Даний документ, який ми завдяки юридичній роботі змусили прийняти FIG, є прикладом та рекомендацією для інших українських спортивних федерацій як боротись проти допуску росіян та білорусів до змагань.

Національним агентством з питань запобігання корупції була створена платформа, на який мають відображатись співучасники війни зі сфери спорту. На сайті «Війна та санкції», який є офіційним порталом НАЗК, та на якому зазначаються міжнародні спонсори війни, було створено розділ «Війна і спорт». Цей портал дозволяє висвітлювати суб’єктів зі сфери спорту, які причетні до Sportswashing.

За допомогою даного ресурсу відкривається можливість показати всьому світу, що спорт в рф та рб є невід’ємною частиною державної політики та повністю залежить від політичного керівництва країн. Закликаю всі наші спортивні федерації використовувати даний ресурс для боротьби з представниками росії та білорусі».

Читайте інтерв’ю Ірини Дерюгіної на сайті XSPORT.ua.