Ірина Дерюгіна: «Я не знаю, як художня гімнастика не здобула медаль на Олімпіаді. Ми повинні були взяти»
Президент Української федерації гімнастики Ірина Дерюгіна в інтерв’ю ресурсу «Трибуна» розповіла про виступ українських гімнастів на Олімпійських іграх у Парижі.
«Ми не отримали результат, на який розраховували. Я не знаю, як художня гімнастика не здобула медаль на Олімпіаді. Ми повинні були взяти, але так вже сталось.
Команда за статусом класна, добре готова. Але у дівчинки з рук випав м’яч… Це Олімпійські ігри, тут можуть бути випадковості. І нам не пощастило. Наші діти тренуються в стресі від тривог, нічних обстрілів, відсутності тепла, світла, залів, високих стель…
Щодо Таї Онофрійчук, то, мабуть, не було жодної країни, чиї представники не підійшли і не сказали, що вони були у захваті, це був фурор маленької, тендітної, але неймовірно сміливої Таї.
У спортивній гімнастиці дали лише одну медаль. Я не можу зараз сказати, що сталося.
Тим керівництвом не було з’ясовано, що взагалі відбувалось і не надали звіт, аналіз. В результаті у федерації лише одна медаль.
Окремий момент, що в олімпійській програмі саме в художній гімнастиці всього дві медалі. В нас же 3 дні змагання в художній гімнастикі, 3 дні виступають одні і ті ж гімнастки, двічі виконують програму в індивідуальних і двічі в групових вправах. Кваліфікація і фінали.
Федерація не раз порушувала питання про зміну підходів до олімпійських медалей у художній гімнастиці. Як олімпійський вид спорту, художня гімнастика заслуговує на те, щоб її програма на Олімпійських іграх була розширена і наближена до формату чемпіонатів світу. Це дозволить спортсменкам демонструвати свої вміння в більшій кількості дисциплін і підвищить престиж цього виду спорту.
У всьому світі художня гімнастика стала дуже популярною. В США, в Японії дуже багато клубів.
Але медалі з якоїсь причини забирають – то у художньої гімнастики забрали одну медаль для батута, то ще щось. У групових вправах було 6 гімнасток, а тепер 5».
Читайте повну версію інтерв’ю за цим посиланням.