Ірина Дерюгіна: «Наразі стоїть завдання зберегти всі види гімнастики»

20.11.2024
Post Photo

Президент Української федерації гімнастики Ірина Дерюгіна в інтерв’ю ресурсу «Трибуна» розповіла про найближчі цілі на своїй посаді після обрання.

«Наразі стоїть завдання зберегти всі види гімнастики. Якщо у неолімпійських дисциплінах більш-менш нормально – там є медалі, результати, то у олімпійських дисциплінах є проблеми.

Наприкінці року буде конкурс головних тренерів з усіх дисциплін – художня та спортивна гімнастики, батут, акробатика, аеробіка. Потрібно, щоб все це пройшло правильно, грамотно, щоб люди зайняли свої місця. Найголовніше – щоб не було стресу.

Друге – потрібно проаналізувати кошти і ресурси. Наприклад, залів для тренувань художньої гімнастики немає, спортивній гімнастиці потрібне обладнання та прискорити процес будівництва зали у Конча-Заспі. У них із цим завжди проблеми – снаряди швидко зношуються внаслідок інтенсивних тренувань. Багато снарядів, килимів, обладнання, на жаль, залишилося на окупованих територіях, які були віддані свого часу для розвитку спорту в регіонах.

Зараз важливо підготувати суддів з усіх видів спорту, пройти інтерконтинентальні курси у Лозанні, скласти іспити та отримати міжнародні ліцензії, а також національні ліцензії в Україні. Для цього потрібне фінансування, НОК України пообіцяв сплатити.

Дуже мало людей можуть отримати першу, вищу категорію, яку видають на 4 роки – і це проблема для України.

Якщо здадуть – добре, не здадуть – значить, Україна буде без суддів. Правила змінилися.

Раніше курси організовувала FIG, зараз цим займаються континентальні федерації. У художній гімнастиці 19 суддів із 3-ю категорією, які можуть поїхати на континентальні курси, в інших видах спорту значно менше.

Наша федерація спільно зі Словаччиною першими подала заявку на проведення курсів з художньої гімнастики. І зараз триває боротьба, але Європейський гімнастичний союз (UEG) дещо все по-своєму робить. Поводиться дуже некоректно щодо саме художньої гімнастики.

До вибору курсу для суддів слід підходити відповідально. Скласти іспити – це великі фінансові вкладення.

Тому головне завдання – щоб усі дисципліни були із суддями. А потім уже можна будувати інші плани.

Важливо зробити так, щоб через 4 роки, коли будуть наступні вибори до FIG, наша федерація мала позитивний імідж країни, яка, попри труднощі, здатна гідно заявити про себе на міжнародній арені. Щоб у нас були представники у технічних комітетах. В усіх структурах.

Окреме завдання – зберегти людей для України, бо за кордоном ти завжди чужий.

Багато молоді цього не розуміє. Це стосується всіх – і тренерів, і спортсменів. І поки вони з цим не зіткнуться, доки не зрозуміють, що вони втратили, поїхавши тимчасово чи назавжди.

Ми намагаємось зараз повернути всіх – тренерів, спортсменів. Дати їм можливість працювати, але для цього потрібні зали, обладнання. Людям потрібен мир та надія на повернення».

Читайте повну версію інтерв’ю за цим посиланням.