Ілля Ковтун: «У Єгипті я вперше не буду проходити усі шість видів гімнастичного багатоборства»

14.02.2024
Post Photo

Гімнаст збірної України Ілля Ковтун в інтерв’ю пресслужбі Української федерації гімнастики розповів про процес відновлення після двох операцій, очікування та задачі на дебютний Кубок світу у новому сезоні, який пройде у Єгипті

Про відновлення і стан після двох операцій

«Після хірургічного втручання ускладнень не було, адже два лікарі, які робили операції, максимально виклалися для нас, зробили все зосереджено, відповідально та професійно на дуже високому рівні. Далі в нас були заздалегідь сплановані й організовані чотири етапи реабілітації та відновлення з фаховими спеціалістами спеціальних центрів.

Завдяки всьому цьому ми вдвічі, а то й втричі, прискорили терміни відновлення. Проте, перед змаганнями виникли певні нюанси зі стопою, дала про себе знати ще й спина та лікоть. Адже, одна біда кличе за собою інші, зазвичай, на жаль. За декілька днів до вильоту до Єгипту ми пройшли посилений етап відновлення, процедур та додаткових спеціальних вправ».

Про очікування від виступу у Єгипті

«На жаль, мені ще не можна стрибати й ми не почали відновлювати вільні вправи та опорний стрибок. Тому що є такі моменти, на які ми не можемо вплинути й необхідно просто чекати, бо ступня ще не готова до повноцінної стрибкової роботи й під загрозою можуть бути хрящ, ахілла та інші зв’язки, сухожилля.

Я вперше не буду проходити усі шість видів гімнастичного багатоборства, як на це звикли ми та усі наші вболівальники. На даному етапі Кубку Світу ми плануємо спробувати свої сили та побачити, в якому наразі стані мій організм для того аби зробити висновки і продовжити правильно відновлювати ногу».

Про задачі на турнір у Єгипті

«Головні задачі це, як я вже сказав, спробувати свої сили, випробувати свій організм та побачити свій рівень на сьогодні. Все це для того аби вірно побудувати наступний етап реабілітації та відновлення, підготовку до чемпіонату Європи-2024 та Олімпійських ігор. А також, показати усім незламність й стійкість українського народу, не дивлячись ні на що, ні на які перепони й перешкоди»

Побажання вболівальникам

«Сил, терпіння та наснаги! Здоров’я! Віри в Україну! Віри в себе! Віри в нас! Перемоги нам усім якнайшвидше та раз й назавжди! Й, дякуємо, що Ви в нас є!»

Зазначимо, що змагання у Каїрі пройдуть з 15 по 18 лютого, і у прямому ефірі їх покажуть телеканали Спорт 1/2/3/4.