Ілля Ковтун: «Щодня в реабілітаційному центрі зі мною працювали по п’ять, а той й по шість годин»

27.12.2023
Post Photo
Ілля Ковтун / фото - Facebook

Віце-чемпіон світу 2023 року у багатоборстві Ілля Ковтун в коментарі для пресслужби Української федерації гімнастики розповів про перший етап реабілітації після двох операцій на правій нозі, які спортсмен переніс на початку грудня.

«Перший етап реабілітації, як і всі інші, був запланований ще до операції, й після зняття швів нас з Іриною Володимирівною мій другий тренер машиною перевіз до Німеччини, в Мюнхен. Там я вже особисто познайомився з німецьким реабілітологом Сірусом та всією його професійною командою.

Щодня в реабілітаційному центрі зі мною працювали по п’ять, а той й по шість годин. Я зробив багато масажів, розробляв ступні, робив різноманітні методики та процедури. Також виконував спеціальні вправи, цілі комплекси вправ на різних тренажерах та з різними пристосувальними засобами. До центру ледь зайшов, шкандибаючи, а через тиждень вийшов вже більш менш на своїх двох.

Німецький спеціаліст в минулому сам був гімнастом, й тому з повним розумінням нам допомагав. Він – технік й до організму спортсменів відноситься, як до механізму крутих швидкісних авто. Його підхід та професіоналізм захоплюють, в нього справді золоті руки.

Ми з тренерами отримали систему й план реабілітації на наступні три тижні, й вже реалізовуємо її у хорватському Осієку. За три тижні знову повернемося до німецького реабілітаційного центру й, сподіваюсь, що це вже буде кінцевий етап повноцінної реабілітації. Я почуваюсь більш менш, є проблеми, труднощі, є деякі ускладнення, але ми не зупиняємося й продовжуємо реабілітацію».