Ілля Ковтун: «Дуже хочу аби моя нагорода надихнула наших воїнів»

10.10.2023
Post Photo

Срібний призер чемпіонату світу у багатоборстві Ілля Ковтун в інтерв’ю пресслужбі Української федерації гімнастики розповів про завоювання нагороди світової першості.

Ілля, як ти оціниш свій виступ на чемпіонаті світу?

Працювали й проробили роботу на кращий результат, але справились навіть менше ніж на 50%. Хоча могли й мали усі шанси, бо були готові. Але було дуже багато сторонніх факторів, котрі, в більшій мірі, впливають на мого тренера. Я, як чоловік більш спокійно це переношу, але в голові не мало бути всього цього безладу, мала бути концентрація лише на роботу й результат. Шкода, що атмосфера в команді не та, як була, коли мій тренер була старшим тренером. Проте, думаю, відбудуться зміни й все налагодиться.

Наскільки серйозна конкуренція була на турнірі і зокрема у фіналі?

На світову першість прилетіли кращі з кращих, адже всі країни боролися за ліцензії на Ігри-2024: хто в команді, хто в багатоборстві, а хто на окремих видах. Усі хотіли потрапити на Олімпіаду. Тому кожна країна відправила на чемпіонат світу своїх найкращих спортсменів.

Що ти відчував, коли стояв на п’єдесталі?

Чесно, я відчував гордість за свою країну, любов до своїх батьків та вдячність своїм тренерам. Також дуже хочу, щоб моя нагорода надихнула наших воїнів, адже їх мужність, відвага та патріотизм надихають мене.

Ти радий, що команда також завоювала командну ліцензію на Олімпіаду?

Авжеж, звичайно! Головне, щоб хлопці навчилися гідно тримати конкуренцію, перестали боротися за лідерство у команді, забули про піарство в усіх напрямках. Менше балаканини, а більше роботи. Й нехай у кожного в команді буде девіз: конкуренти – це інші країни, а суперник – це сам собі, а найголовніша перемога – над самим собою. Тільки так ми зможемо по-справжньому боротися за найвищі результати однією командою!