Геннадій Сартинський: «На чемпіонаті Європи прагнемо показати найкращі результати»

10.04.2023
Post Photo
НОК України

Головний тренер збірної України поділився очікуваннями від майбутньої континентальної першості

Головний тренер збірної України зі спортивної гімнастики Геннадій Сартинський розповів пресслужбі Української федерації гімнастики про очікування від завтрашнього старту на чемпіонаті Європи у Туреччині.

Розкажіть, де проходила підготовка спортсменів до чемпіонату Європи?

Підготовка до чемпіонату Європи у наших гімнастів проходила в Україні та Хорватії. В Україні ми тренувались у Києві на олімпійській базі «Конча-Заспа», а в Хорватії – у місті Осієк. В Осієку під керівництвом Ірини Надюк тренувались Ілля Ковтун та Радомир Стельмах В Києві ж зі своїми тренерами працювали Ігор Радівілов, Микита Мельников та Пантелей Колодій.

В якому стані команда підходить до чемпіонату Європи?

Скажу, що команда до чемпіонату Європи підійшла в непоганому стані. Усі спортсмени пройшли навчально-тренувальні збори, виконали об’єми та проробили необхідну роботу.

Усі наші гімнастики наразі мають чудовий настрій, командний дух, ми гуртуємо їх разом в одне ціле, адже прагнемо усі разом показати найкращі наші результати!

В складі чоловічої команди є дебютант подібних змагань – Радомир Стельмах. Чому вирішили включити його до складу та які на нього сподівання?

Радомир показував одні з кращих результатів серед усієї нашої молоді. Зокрема, нещодавно на чемпіонаті України він потрапив у трійку в багатоборстві й мав медальні фінали на деяких приладах.

Тож, я вважаю, він проробив необхідну роботу й заслужено відібрався до складу команди. Звичайно, і ми це розуміємо, йому буде нелегко, але я вірю, що він впорається. Стельмах має великі перспективи.

Які цілі стоять перед командою на турнір?

Перше завдання нашої команди – пройти командний відбір на чемпіонату світу, потрапивши в тринадцятку найкращих й лишитися у командному відборі до Олімпійських ігор-2024.

Також, звичайно, будемо боротися, щоб потрапити до фіналів та завоювати медалі на окремих видах.

Яка основна мотивація команди напередодні старту такого важливого турніру?

Наша мотивація – це наші воїни, які боронять нашу країну. Вони захищають нашу землю та відстоюють нашу свободу, волю і незалежність. Ми на своєму спортивному гімнастичному фронті, у свою чергу, намагаємося як найкраще відстояти нашу державу, підняти наш прапор та показати нашу незламність.

Змагання у Антальї, нагадаємо, будуть тривати з 11 по 16 квітня.