Select Page

Спортивна акробатика

Спортивна акробатика груповий вид спорту, де виконуються акробатичні вправи, повязані із збереженням рівноваги (балансування) і обертанням тіла з опорою і без опори.

В змагання входять: акробатичні стрибки жінок і чоловіків, вправи жіночих, змішаних і чоловічих пар, групові вправи жінок (втрьох) і чоловіків (учотирьох). У кожному виді програми спортсмени виконують по двітри обовязкові та довільні вправи: в акробатичних стрибкахтемпові (включає сальто з поворотом не більше ніж на 180°) і гвинтові (включає сальто з поворотом не менше ніж на 360°); в парних і групових вправахстатичне (з балансуванням) і темпових. Виступи спортсменів оцінюються по системі, прийнятій в спортивній гімнастиці.

Змагання проводяться у вправах у балансі, коли партнери протягом усього елемента знаходяться в безпосередньому контакті, і темпі (з фазами польоту). Тривалість кожної вправи — не більше двох з половиною хвилин. Оцінки за темпові і балансові виступу складаються, після чого визначаються підсумки змагання.

Система оцінок виступів в спортивній акробатиці спочатку нічим не відрізнялася від спортивної гімнастики, однак для підвищення видовищності в 2000-х, крім оцінок за складність і техніку елементів, була додана оцінка за артистизм. Всі виступи на змаганнях зі спортивної акробатики проходять під музику. Правильне поєднання звукового супроводу, хореографії та костюмів впливають на успіх спортсменів так само, як складність підтримок і стрибків.