На міжнародному конгресі Європейського гімнастичного союзу (UEG), який відбувся 15-16 листопада у Софії, Україна презентувала європейському спортивному товариству проведення Чемпіонату Європи з художньої гімнастики «Київ 2020». Українська столиця прийматиме континентальну першість з 21 по 24 травня 2020 року.

«Травень – найкраща пора, щоб відвідати Київ та насолодитися особливою весняною атмосферою стародавньої столиці. Лише за два місяці до Олімпійських ігор світова увага буде зосереджена на Києві, адже дві фінальні ліцензії на Олімпіаду визначатимуться тут у групових та індивідуальних вправах. Тут ми дізнаємося не лише хто стане чемпіоном Європи, а й хто є головними претендентами на олімпійську славу. Немає кращого місця для проведення Чемпіонату Європи з художньої гімнастики, аніж тут, в Україні, де кожна дівчинка мріє йти слідами Ірини Дерюгіної та зробити цей світ яскравішим», — зазначила під час виступу на засіданні UEG директор Чемпіоната Європи з художньої гімнастики «Київ-2020» Ольга Данько.

Вона нагадала, що Україна має великий досвід проведення таких міжнародних подій. Так, у 2004 році в Києві уже проходив Чемпіонат Європи з художньої гімнастики, у 2013-му – тут відбувся Чемпіонат світу з цього виду спорту. Також в Україні пройшли 24 «Кубки Дерюгіної», Кубки світу та змагання «Гран-прі».

Україну на засіданні Європейського гімнастичного союзу (UEG) представили: президент Української федерації гімнастики (UGF) Олександр Сухомлин, перший віце-президент UGF Ірина Дерюгіна, директор ЧЄ з художньої гімнастики «Київ-2020» Ольга Данько, а також член Президії UGF Галина Ковальчук.

«Україна – одна з провідних гімнастичних держав світу. Ми серед тих, хто започатковує тенденції, а українські гімнасти – приклад для спортсменів з інших країн. Впевнений, що змагання у Києві стануть новим етапом у розвитку європейської і міжнародної гімнастики», — сказав президент UGF Олександр Сухомлин. 

На засіданні Європейського гімнастичного союзу (UEG) у Софії також були прийняті такі рішення:

  • Змінено назву організації на European Gymnastics (з 1 квітня 2020 року).
  • Затверджені зміни до статуту організації.
  • Затверджені фінансові звіти за 2017 і 2018 роки. А також попередні рахунки 2019 року і бюджет на 2020 рік.
  • За віддану службу були відзначені три колишні члени UEG: Галина Ковальчук (Україна) та Джекі Вишня (Ізраїль) – як почесні члени організації, а також Малін Егерц Форсмарк (Швеція) – як почесний віце-президент UEG.

Наступне засідання Генеральної Асамблеї організації відбудеться в Албуфейрі (Португалія) в грудні 2021 року.