У Києві відбулися міжнародні змагання з художньої гімнастики «Кубок Дерюгіної–2019», на який з’їхалися зірки світової гімнастики з 38 країн світу. Беззаперечними переможницями у медальному заліку стали українські гімнастки.

З​14 до 17 ​березня включно українська столиця приймала найсильніших грацій з 38 країн світу. Учасниці змагалися за престижні нагороди етапу ​світової серії Гран-прі​― міжнародного турніру сеніорок, юніорок і пре-юніорок, який проходив у рамках ХХIV Кубка Дерюгіної. Було розіграно 40 комплектів нагород для різних видів програми, з яких українки вибороли 22 золотих, 22 срібних і 8 бронзових медалей.

«Я пишаюся тим, що наш турнір став справжнім символом України на світовійареніхудожньоїгімнастики,—кажег​оловнийтренернаціональної збірної та президент Федерації гімнастики України Ірина Дерюгіна​. — Щороку він запалює на небосхилі нові імена чемпіонів, які згодом підкорюють найвищі олімпійські вершини. Нас усіх особливо надихає те, що у травні 2020 року ми прийматимемо Чемпіонат Європи з художньої гімнастики, який відбудеться в Києві».

Найпрестижніші нагороди Гран-прі ​― це золото у багатоборстві серед сеніорів в індивідуальній та груповій програмах. І на цих змаганнях уперше за 10 років золото в індивідуальній першості завоювала українка: Влада Нікольченко обійшла гідних суперниць з Болгарії та Росії з фантастичним відривом у півтора бали. Фінальні змагання стали для України не менш успішними: Влада Нікольченко завоювала золото з обручем, срібло з м’ячем і бронзу зі стрічкою. Христина Погранична виборола срібло у вправах із булавами, а Єва Мелещук ―срібло зі стрічкою. Також українська збірна виборола перемогу в групових вправах, обійшовши команди Ізраїлю, Італії та Росії.

На етапі Гран-прі ​найбільшу кількість медалей (9) теж завоювали наші грації. Щодо інших країн, члени збірної Росії: Катерина Селезньова, Дар’я Трубнікова й Анастасія Гузенкова вибороли 5 медалей. Три медалі завоювала титулована гімнастка з Болгарії ― призер чемпіонату світу Катрін Тасєва, по три медалі ― груповички з Ізраїлю та зіркова команда «Le Farfalle» з Італії. Золото з булавами виборола одна з улюблениць публіки в усьому світі ― артистична й емоційна гімнастка з Грузії Саломе Пажава.

На​ Міжнародному турнірі сеніоро к​медалі у всіх видах змагань завоювала одна з найсильніших гімнасток України ― фіналістка Чемпіонату світу Олена Д’яченко: вона стала віце-чемпіонкою багатоборства та виграла дві золоті медалі у фіналах із обручем і булавами, срібло ― у фіналі з м’ячем і бронзу ― у фіналі зі стрічкою.

Загалом, на ​Міжнародному турнірі сеніорів​5 медалей вибороли українки, ще 5 медалей пішли до скарбниці гімнасток із Білорусі, по 2 медалі завоювали представниці Росії та Грузії, ще одну ― болгарська спортсменка. На цих змаганнях глядачі мали змогу насолодитися виступами однієї з найсильніших білоруських гімнасток ― юної зірочки Анастасії Салос, яка завоювала 4 медалі, три з яких ― золоті. Також хотілося б виокремити виступи титулованої росіянки Марії Сергєєвої, яка стала бронзовою призеркою багатоборства, і артистичної грузинки Натели Болатаєвої, яка стала призеркою фіналів в окремих видах змагань.

У турнірі юніорів ​українки виграли 6 медалей, ще 6 медалей завоювали представниці Білорусі, 5 медалей вибороли члени збірної Росії. Представниці Болгарії завоювали 4 медалі, Естонії ― 3, Угорщини ― 2. Ще одна медаль пішла до скарбниці Канади.

Українська грація Ніколь Красюк виграла 4 срібних медалі (багатоборство, обруч, м’яч, булави) та бронзу зі стрічкою. Крім того, команда України за сумою оцінок гімнасток, що виступали у рамках особистої та групової програм, виборола найвищу нагороду змагань. Серед виступів іноземних гімнасток можна відзначити складні та граційні виступи росіянок Анастасії Сімакової та Софії Агафонової (5 золотих медалей), а також технічні виступи юніорської команди у групових вправах Білорусі, яка виборола 3 золоті медалі у багатоборстві та обох фіналах.

У медальному заліку українські гімнастки стали беззаперечними переможницями. На ​Міжнародному турнірі пре-юніорів​наші грації вибороли 32 медалі, по 4 медалі завоювали гімнастки Росії та Естонії, по 3 медалі вибороли юні грації з Азербайджану та Молдови, ще по 2 медалі отримали представниці Польщі та Казахстану. Крім того, на п’єдестал пошани піднялися гімнастки із Киргизстану, Німеччини, Фінляндії, Естонії, ОАЕ, Єгипту, Швейцарії та Вірменії.

«Кубок Дерюгіної–2019» став не просто успішним для наших красунь ― українські гімнастки вибороли медалі в усіх видах змагань. Цього року ​головному режисеру-постановнику фінального гала-шоу Іріші Блохіній​вдалося у гімнастичних номерах та відео-інсталяціях розповісти історію розквіту української школи художньої гімнастики. ​«Джерело нашої сили та натхнення ― у синергії поколінь, коли знання і досвід передаються від тренера до гімнастки, коли чемпіонки трансформуються у тренерів, підтримуючи це нерозривне коло української художньої гімнастики, ― каже Іріша Блохіна. До гала-шоу ми підготували цикл відео-роздумів відомих тренерів Школи Дерюгіної, які прикрасили масштабні номери за участі учениць цих тренерів. Загалом, у постановках гала-шоу взяли участь понад дві тисячі юних гімнасток».

Детальні результати за посиланням

Хочемо подякувати всім, хто брав участь у змаганнях, і чекаємо на зустріч наступного року на Кубку Дерюгіної та Чемпіонаті Європи.

Про “Кубок Дерюгіної”

​Перший «Кубок Дерюгіної» відбувся у 1992 році, в якому вже тоді взяли участь 18 країн світу. Організатором цієї унікальної події стала єдина радянська гімнастка, яка двічі виборола титул абсолютної чемпіонки світу ― Ірина Іванівна Дерюгіна. Ці змагання стали подарунком від доньки Ірини для мами Альбіни Миколаївни Дерюгіної до її ювілею. Саме Альбіна Миколаївна як тренер привела Ірину до вершин світової художньої гімнастики. Як і 27 років тому, традиція проводити кубок у березні в день народження збереглася і до сьогодні.

​«Кубок Дерюгіної» запалив у свій час таких зірок гімнастики, як Оксана Скалдіна, Олена Вітриченко, Ганна Безсонова, Тамара Єрофеєва, Наталія Годунко, Ганна Різатдінова та багатьох інших.