З 14 по 18 березня в Києві пройде вже 24-й «Кубок Дерюгіної». Напередодні під час подіумного тренування збірної в «Палаці спорту» Ірина Дерюгіна розповіла присутнім ЗМІ про організацію турніру, кількість учасників, майбутню боротьбу за олімпійські ліцензії, а також чемпіонат Європи, який у 2020 році прийматиме українська столиця.

 

Про «Кубок Дерюгіної»

«Відбудеться 24-й за рахунком Кубок. Повірте — це для нас велике випробування, стрес, а також нові імена. Цей кубок відомий тим, що у ньому брали участь абсолютно всі олімпійські чемпіонки з художньої гімнастики. Ну і найголовніше, що всі імена, які Ви знаєте, відкривалися саме тут.
Всього на турнір приїде 38 країн, серед них буде і Росія. Кожну країну представлятиме мінімум 2 гімнастки, всього буде понад 300 осіб. І це не може не тішити. До Києва завжди їдуть з великим бажанням».

Про складнощі в організації

«Практично всі дівчатка національної збірної з новими програмами. Але є ще помилки, над якими ми працюємо. Головне — наші діти йдуть найскладнішим шляхом. Наприклад, в залі, де ми готуємося, висота стель 7 метрів — тут, у «Палаці спорту» — 16, для них це великий стрес. У зв’язку з цим нам повинні добудувати ще один зал, в ньому ми якраз і будемо готуватися до чемпіонату Європи та Олімпійських ігор. Ми сподіваємося, що там буде стеля висотою 14 метрів».

Ліцензій на Олімпійські ігри

«Зараз у нас дуже багато нових імен, які зовсім нещодавно перейшли у «дорослу» гімнастику. Нашу країну зараз представлятиме Влада Нікольченко, Вікторія Онопрієнко, Христина Погранична та Єва Мелещук. Я хочу сказати, що ми віримо в наших гімнасток, так як для нас важливо вибороти олімпійські ліцензій на чемпіонаті світу.
У групових вправах всього буде розіграно 5 ліцензій, а в індивідуальних — 15. Якщо в 15 потрапить 2 гімнастки, то для нас це буде велике досягнення. Ми віримо і дуже хочемо досягти такого результату».

 

Про майбутній чемпіонат Європи з художньої гімнастики в Україні

«Наступного року у травні місяці Україна прийматиме чемпіонат Європи з художньої гімнастики. На цьому чемпіонаті буде розігруватися остання ліцензія на Олімпіаду в групових вправах. За цією подією буде стежити весь світ, так як Європа на даний момент є лідируючим континентом у художній гімнастиці».

Детальна інформація на офіційному сайті змагань deriuginacup.com