Починаючи з 1992-го року, світ художньої гімнастики звик приїжджати до Києва аби зустріти весну. В 24-й раз українська столиця стане центром яскравого видовища за участю найкращих гімнасток світу, які у період з 14 по 17 березня змагатимуться за престижні нагороди етапу світової серії Гран-Прі. Молодші представниці цього виду спорту боротимуться за медалі міжнародного турніру «Кубок Дерюгіної«, який має офіційний статус змагань, що проходять під егідою Міжнародної федерації гімнастики. Заключний день спортивного заходу, а саме 18 березня, стане зірковим часом для підростяючого покоління української гімнастики, де дівчатки зі всієї країни виходитимуть на килим «Палацу спорту» аби показати свою майстерність та позмагатися за медалі знакового турніру.

Vlada Nikolchenko (UKR); 23rd Deriugina Cup and Grand Prix in Rhythmic Gymnastics on 16.03.2018 at the Palace of Sports in Kiev (Ukraine). (c) U.Fassbender

Влада Нікольченко

Цього року у програмі «Гран-Прі» вперше змагатимуться команди у групових вправах, які раніше, нагадуємо, виступали лише у рамках міжнародного турніру. Очікується участь збірних, яких сміливо можна назвати світовими лідерами. Деякі з них вперше покажуть свої, можливо, олімпійські програми. Нагадаємо, що вправи з 5 м’ячами та 4 булавами та 3 обручами будуть обов’язковими на майбутній Олімпіаді в Токіо — 2020.

Вже традиційно в індивідуальній першості етапу серії «Гран-Прі» змагатимуться лідери світового рейтингу, серед них і українка Влада Нікольченко, яка на минулому чемпіонаті світу у Софії, Болгарія, зупинилася за крок до п’єдисталу, посівши четверте місце. Цього року, коли боротьба йтиме за ліцензії на Олімпійські ігри, представниці своїх країн показуватимуть свої найсильніші виступи, тому боротьба за першість обіцяє бути напруженою та не менш цікавою.

Гімнастки-юніори виступатимуть як в індивідуальній першості, так і в групових вправах. Програма спортсменок молодшого віку така насичена через майбутній Чемпіонат світу серед юніорів, який пройде вперше в історії у липні цього року.

Олександр Сухомлін, Ігор Жданов, Морінарі Ватанабе, Альбіна Дерюгіна, Ніна Уманець, Ірина Дерюгіна

Слід звернути увагу і нагадати про яскраву церемонію відкриття, якою організатори заходу порадують усіх присутніх у суботу, 16-го березня. У цей день легенда української гімнастики Альбіна Миколаївна Дерюгіна відзначатиме свій день народження. А наступного дня о 18:00 розпочнеться феєричний парад закриття та гала-концерт, де разом з гімнастками виступатимуть зірки українського шоу-бізнесу.