Конгрес Міжнародної Федерації гімнастики (FIG) в Баку прийняв ряд важливих рішень, що стосуються подальшого вектора розвитку гімнастики у світі. Нагадаємо, що нашу країну на міжнародному форумі представляли  президент Української федерації гімнастики Олександр Анатолійович Сухомлин, перший віце-президент УФГ, головний тренер збірної команди України з художньої гімнастики Ірина Іванівна Дерюгіна та член Технічного комітету ФІЖ зі спортивної акробатики, член Президії УФГ Юрій Леонідович Голяк.

Irina Deriugina (UGF Vice-president) / Azerbaijan Gymnastics Federation

 

Oleksandr Sukhomlyn (UGF President) / Azerbaijan Gymnastics Federation

Підсумки форуму ще підбиватимуться, але є кілька моментів, на які варто звернути увагу. Один з них — входження паркуру в сім’ю FIG. Ще в минулому році Міжнародна федерація почала формувати Технічну комісію з паркуру, а в поточному сезоні відбулося кілька етапів Кубка світу. Тепер же паркур офіційно став частиною гімнастики і в новому році вже заплановано проведення кількох Кубків світу. До слова, перший ознайомчий семінар з федераціями, що входять до складу FIG, представники паркура проведуть 4-5 грудня в Баку. Очікується досить цікава презентація, а учасники форуму отримають всю вичерпну інформацію про даному виді і стратегії його подальшого розвитку в гімнастичній сім’ї.

Charles Perierre (PK-C President) / Azerbaijan Gymnastics Federation

 

Також за підсумками Конгресу Міжнародної федерації гімнастики (FIG) в Баку було затверджено створення Фонду щодо запобігання насильства в гімнастиці (Gymnastics Ethics Foundation). Фонд у своїй роботі не буде залежати від FIG та повністю присвятить себе боротьбі з усіма формами утисків та порушень етичних принципів. Детальніше про цей фонд Ви можете прочитати тут.

Morinari Watanabe (FIG President) / Azerbaijan Gymnastics Federation

 

Отже, Конгрес FIG в Баку завершено, і плоди його роботи буде видно в найближчі роки, які обіцяють стати надзвичайно насиченими і цікавими для всієї світової гімнастики.