Конгрес Міжнародної федерації гімнастики (FIG) в Баку затвердив створення Фонду щодо запобігання насильства в гімнастиці (Gymnastics Ethics Foundation). Фонд у своїй роботі не буде залежати від FIG та повністю присвятить себе боротьбі з усіма формами утисків та порушень етичних принципів.

На початку лютого президент Міжнародної федерації гімнастики Морінарі Ватанабе виступив з пропозицією про створення незалежного органу, куди спортсмени зможуть повідомляти про випадки домагань сексуального характеру, і де їм буде надана будь-яка допомога. Нагадаємо, що наприкінці 2017-го року колишній лікар жіночої збірної США зі спортивної гімнастики Ларрі Нассар був засуджений до тюремного ув’язнення терміном від 60 до 175 років за сексуальне насильство по відношенню до спортсменок. Скандал навколо Нассара став причиною відставки керівництва американської федерації гімнастики. 

Фонд щодо запобігання насильства в гімнастиці в своїй роботі не буде залежати від FIG та повністю присвятить себе боротьбі з усіма формами утисків та порушень етичних принципів. Gymnastics Ethics Foundation буде формуватися з трьох складових частин.

Перший відділ «Захист» буде включати в себе службу підтримки, куди будуть надходити повідомлення про всі випадки переслідувань або порушень етичних принципів. Співробітники «Захисту» проводитимуть первинну перевірку і оцінку всієї інформації, що надходить. У разі необхідності тим, хто звернувся за допомогою, буде надана юридична підтримка.

Також буде створена «Дисциплінарна секція», яка об’єднає вже існуючі два дисциплінарних органу: дисциплінарну комісію і апеляційний суд. Третій відділ «Дотримання» буде займатися моніторингом належного управління та контролем за дотриманням етичних принципів.