22-й сезон світової серії Гран-Прі з художньої гімнастики завершився змаганнями в іспанській Марбельї. Загалом у цьому сезоні було проведено 6 етапів, один з них проходив у Києві. Зважаючи на високі позиції у рейтингу сезону, Україна мала право бути представленою аж 4 гімнастками. Вибір тренерів був очевидним: лідер збірної Влада Нікольченко, а також Олена Д’яченко, Яніка Вартлаан та Єва Мелещук.

Влада Нікольченко / Irene de Rocha

15-річня українка Нікольченко, яка у вересні місяці голосно заявила про свої наміри бути серед найкращих, занявши 4 місце на Чемпіонаті Світу, приїхала до Іспанії у статусі абсолюної фаворитки, адже росіянки сестри Аверіни пропускали цей старт. Вже з першого виходу на килим, українська прима зайняла лідерство, і не віддала його нікому до кінця багатоборства. Перше місце в абсолютній першості та гімн України на честь переможниці. Звісно вона кваліфікувалася у всі 4 фінали в окремих видах програми. До того ж, у вправі з булавами Влада отримала від суддів рекордні для себе 19,950 балла.

Яніка Вартлаан / Irene de Rocha

Другий результат серед українок показала Яніка Вартлаан, яка за цей сезон здійснила великий крок уперед. Останні декілька змагань найдосвідчена українська гімнастка(19 років) виступає стабільно та отримує непогані оцінки — вище 17 балів. П’ятий результат у багатоборстві та фінали з обручем та булавами в активі у Яніки.

Єва Мелещук та Олена Д’яченко посіли 7 та 8 місця відповідно. Перша також гарантувала собі місця у двох фіналах: з м’ячем та стрічкою. На жаль, після успішних виступів на минулому етапі Гран-Прі у чеському Брно Олени Д’яченко багато хто сподівався побачити те саме і на цьому старті, але не вийшло.

Фінальні змагання в окремих видах програми принесли Україні ще 4 медалі: 2 золоті, 1 срібну та 1 бронзову нагороди. У першому виді програми — вправі з обручем — Яніка Вартлаан посіла 3 місце, випередивши Владу Нікольченко на 0,1 балла. У вправі з м’ячем все та ж Нікольченко завоювала срібну медаль, поступившись росіянці Єкатерині Селезньовій. Мелещук залишилась у кроці від нагород, посівши 4 місце. Фінали з булавами та срічкою можна знову ж таки віднести в актив ще юної, але від цього не менш титулованої, Влади Нікольченко. Цього разу вона не залишила шансів нікому, отримавши в обох видах програми високі 19 балів.

Попереду у Влади Нікольченко участь в клубному чемпіонаті Італії, де вона захищає кольори команди з міста К’єті «Армонія Д’Абруццо». Всі ж інші дівчата готуються до чемпіонату України, що 15-20 листопада прийматиме місто Дніпро.

Єва Мелещук / Irene de Rocha