Перший матеріал циклу був присвячений перспективному поколінню українських спортивних гімнастів, які успішно виступили на III Юнацьких Олімпійських Іграх у Буейнос-Айресі, Аргентина. На черзі представниці іншого виду гімнастики — художньої. З моменту вступу даного виду спорту в олімпійську родину, а саме з 1984 року, коли вперше на Олімпійських Іграх у Лос-Анджелесі, США, були розіграні медалі в індивідуальному багатоборстві у художній гімнастиці, представниці України вибороли 8 нагород, 2 з яких — золоті.

 1. Олександра Тимошенко — бронза — Сеул 1988
 2. Олександра Тимошенко — золото — Барселона 1992
 3. Оксана Скалдіна — бронза — Барселона 1992
 4. Катерина Серебрянська — золото — Аталанта 1996
 5. Олена Вітриченко — бронза — Аталанта 1996
 6. Ганна Безсонова — бронза — Афіни 2004
 7. Ганна Безсонова — бронза — Пекін 2008
 8. Ганна Різатдінова — бронза — Ріо-де-Жанейро 2016

У кінці 2018-го року до переліку видатних українських «художниць», що є володарками олімпійських медалей, додалась ще дуже юна, але вже достатньо титулована, перша в історії української гімнастики призерка Юнацьких Олімпійських Ігор — Христина Погранична. 15-річна львівянка змогла вибороти срібну медаль в індивідуальному багатоборстві.

Напередодні старту змагань багато хто говорив про шанси української гімнастки Христини Пограничної на завоювання олімпійської медалі. Особливо після весняного Чемпіонату Європи в іспанській Гвадалахарі, де молода спортсменка виборола аж 4 медалі: 1 командне «срібло», 2 індивідуальні срібні медалі та 1 «бронзу». Додавало особливої відповідальності і те, що навідміну від спортивної гімнастики, у художній гімнастиці боротьба іде лише за ОДИН комплект нагород — індивідуальне багатоборство.

Кваліфікаційний день змагань видався дуже напруженим. Перший вихід на килим вихованки Ірини Рудої з обручем був достатньо успішним. Вправа з м’ячем під всесвітньо відомий музичний хіт Imagine Dragons «Believer» змусила українських уболівальників понервувати, адже львівянка допустила прикру втрату предмета на ризику. Наступного дня гімнастки виконували інші 2 види програми. Третій вихід на килим Христини, цього разу з булавами, був чистим, але суддівський вердикт не задовольнив ні спортсменку з тренером, ні вболівальників. Це була лише кваліфікація, де ще не розігрувалися медалі, а лише місця у 8-ці найкращих, тому українська сторона не стала подавати апеляцію. Фінальну вправу зі стрічкою не можно занести до активу української спортсменки, але найголовніша задача — вихід у фінал — виконана.

Так склалося, що перерва між кваліфікацією та фінальними змаганнями була 5 повних днів. Прийнято вважати, що така велика пауза негативно впливає на спортсменів, адже багато з них за цей час «перегорають». Тому боротьба за медалі, що розвернулася між 8 фіналістками, була більше психологічна, ніж фізична.

Перша ротація. Вправа з обручем. Усі фіналістки виступили рівно, показавши високий рівень підготовки та впевненості. Ніхто з дівчат не втратив предмета, тому рівень оцінок був високий. За результатами першої вправи українка Погранична посіла перше місце, випередивши лідера кваліфікаційних змагань росіянку Дар’ю Трубнікову. Висока складність, особливо в компоненті Д3-Д4(складність предмета) дозволила Христині вийти в лідери змагань.

Кристина Пограничная Обруч Финал — ЮОИ Буэнос-Айрес 2018

Khrystyna Pohranychna, Youth Olympic Games, all-around final.Hoop: 17,750 (D — 9.8, E — 7.950)

Опубліковано Ukrainian Rhythmic Gymnastics Federation Вівторок, 16 жовтня 2018 р.

Друга ротація. Вправа з м’ячем. Перші помилки почалися саме на другому виході гімнасток на килим. Не дарма кажуть, що гімнастичний м’яч є коварним предметом. Не обійшли стороною помилки і українку. Складний, навіть ризикований, прийом предмета ногами, який Христині вдавався на усіх важливих стартах сезона, цього разу підвів. Ця помилка коштувала Пограничній трьох позицій у проміжному рейтингу. Після другої ротації вона вже четверта.

Кристина Пограничная Мяч Финал — ЮОИ Буэнос-Айрес 2018

Khrystyna Pohranychna, Youth Olympic Games, all-around final.Ball: 14,850 (D — 8.4, E — 6.450)

Опубліковано Ukrainian Rhythmic Gymnastics Federation Вівторок, 16 жовтня 2018 р.

Третя ротація. Вправа з булавами. Як справжня спортсменка із сильним характером, українка зібралася та показала свій високий рівень, повернувшись у боротьбу за найвищу ступінь п’єдисталу пошани. Чисте виконання вправи, насиченої складними ризиками на шаленій швидкості дозволили Христині скоротити розрив з італійкою Талізою Тарретті. Росіянка Дар’я Трубнікова завдяки трьом успішним виступам збільшила відставання від українки та італійки більше ніж на 2 бали.

Кристина Пограничная Булавы Финал — ЮОИ Буэнос-Айрес 2018

Khrystyna Pohranychna, Youth Olympic Games, all-around final.Clubs: 16,950 (D — 9.2, E — 7.750)

Опубліковано Ukrainian Rhythmic Gymnastics Federation Вівторок, 16 жовтня 2018 р.

Четверта ротація. Вправа зі стрічкою. Фінальний вихід на килим української юніорки був дуже нервовим, сповненим відповідальності, жаги до перемоги та драматизму. У підсумку майже все вийшло, але у самому кінці вправи трапилась дуже неочікувана втрата предмета, після якої всі українські вболівальники затамували подих в очікуванні оцінки. Складність вправи української юніорки дозволяла їй сподіватися на високу оцінку, навіть з такою помилкою. Так і вийшло. Отриманої суми балів вистачило Пограничній аби піднятися на другу ступінь олімпійського п’єдисталу.

Кристина Пограничная Лента Финал — ЮОИ Буэнос-Айрес 2018

Khrystyna Pohranychna, Youth Olympic Games, all-around final.Ribbon: 15,550 (D — 8.2, E — 7.350)Total: 65,100

Опубліковано Ukrainian Rhythmic Gymnastics Federation Вівторок, 16 жовтня 2018 р.

Вашій увазі повне відео фінальних змагань у багатоборстві

Результати індивідуального багатоборства:

 1. Дар’я Трубнікова (Росія) — 69,400
 2. Христина Погранична (УКРАЇНА) — 65,100
 3. Таліза Торретті (Італія) — 64,650

Така омріяна медаль поїхала до Львова. Ім’я Христини Пограничної вже назажди вписано в історію Юнацьких Олімпійських Ігор, а також українського олімпійского руху.