Багатий на події, багатий на здобутки, багатий на відкриття — все це 2018 рік. Вже подолано екватор «олімпіади» (проміжок часу в чотири роки між двома послідовними Олімпійськими іграми — прим. ред.), тому можна не тільки підбивати певні підсумки, а і робити прогнози на майбутнє.

Як правило, спортивний рік починається з міжнародних турнірів, за ними стартують етапи Гран-Прі та Кубку світу, а завершується перша половина року у більшості видів спорту континентальною першістю, у нашому випадку Чемпіонатом Європи.

Чемпіонат Європи

Першими на європейському форумі, що проходив у Баку (Азербайджан), виступали представники стрибків на батуті, акробатичній доріжці та міні-трампу. За результата змагань українці 3 рази підіймалися на п’єдестал пошани, вибровши у всіх випадках бронзові нагороди.

У чоловічих командних змаганнях третє місце посіли Антон Давиденко, Микола Просторів, Дмитро Собакар та Артем Савченко.  У синхронних стрибках на батуті серед жінок ще одну «бронзу» виборов дует Світлана Малькова / Наталія Москвіна.  У чоловічому турнірі на акробатичній доріжці серед юніорів третіми стали Іван Чуприна, Михайло Лесишин, Олег Мазурик і Богдан Семашкін.

Наступними виступали гімнастки-художниці, яким вдалося вибороти на європейському форумі у Гвадалахарі, Іспанія, 5 медалей різного ґатунку: 4 срібних та 1 бронзову. За підсумками командних змагань, де враховували індивідуальні виступи юніорок (Христини Пограничної та Вікторії Онопрієнко) та групові виступи старших гімнасток (Анастасія Возняк, Валерія Ханіна, Діана Мижерицька, Аліна Бихно, Тетяна Довженко та Дар’я Кобець) Україна посіла другу сходинку.

Наступного дня до скриньки української команди додились ще 5 медалей за виступи у фінальних змаганнях: 2 срібні медалі (м’яч та стрічка) та 1 бронзова (Обруч) в активі юніорки Христини Пограничної, а також «срібло» в активі збірної команди України у групових вправах у складі Анастасії Возняк, Валерії Ханіної, Діани Мижерицької, Аліни Бихно, Тетяни Довженко та Дар’ї Кобець.

Закривали коло чемпіонатів Європи спортивні гімнасти та гімнастки. Британський Глазго приймав об’єднаний 33-й континентальний чемпіонат, де за першість змагалися юніори та сеніори. В активі української збірної зі спортивної гімнастики дві медалі:

«Золото» у фінальній вправі на брусах в активі Іллі Ковтуна, і «Срібло» у фіналі в опорному стрибку в Ігоря Радівілова. Також слід відзначити Петра Пахнюка, який посів 6 місце у фінальних змаганнях на паралельних брусах та 8 у вправі на коні, юніорів Романа Ващенка — 4 місце на кільцях, та Владислава Гриневича — 5 місце на паралельних брусах. Серед дівчат слід виділити юніорок Анастасію Бачинську — 4 місце у фіналі в опорному стрибку, та Дар’ю Муржак — 6 місце на колоді.

Юнацькі Олімпійські Ігри

Наступні на черзі III Юнацькі Олімпійські Ігри, які проходили у Буейнос-Айресі, Аргентина. Там були представлені чоловіча та жіноча спортивна гімнастика, художня гімнастика, стрибки на батуті та вперше в олімпійській історії акробатика. Члени Української федерації гімнастики принесли до скарбнички олімпійської збірної 6 нагород: 1 золота, 2 срібні та 3 бронзові нагороди.

У змаганнях зі спортивної гімнастики серед юнаків Назар Чепурний виборов золоту медаль у змішаних командних змаганнях та «срібло» у фіналі в опорному стрибку. Серед дівчат Анастасія Бачинська виборола два третіх місцях: в індивідуальному багатоборстві та у фіналі у вільних вправах.

Представниця художньої гімнастики львівянка Христина Погранична у тяжкій боротьбі виборола друге місце в індивідуальному багатоборстві.

Акробатична пара Олександр Мадей та Дар’я Плохотнюк вдало розпочали олімпійську історію української спортивної акробатики, виборовши бронзові нагороди у фінальних змаганнях.

Чемпіонат світу

Першими на світовому чемпіонаті виступали представники спортивної акробатики. Бельгійський Антверпен приймав 26-й чемпіонат світу. Українська команда показала високі результати, але, на жаль, не змогла вибороти медалі, залишившись за крок від омріяного п’єдесталу. Жіноча пара Юлія Пилип’як та Олександра-Марія Табачинська завершили змагання на 4 сходинці, а група у складі Наталії Колмохорової, Ангеліни Козолуп та Катерини Шевчук стали у фіналі 5-ми. Це найвищі результати черед українських спортсменів.

Естафету в акробатів взяли представники спортивної аеробіки, відправившись у сонячну Португалію, в місто Гімарайш. Найуспішніше виступила команда України на гімнастичній платформі (Step), виборовши бронзові нагороди Чемпіонату світу! Медаль для країни вибороли Катерина Черкез, Дар’я Гуцалюк, Олександра Мохорт, Анна Наумова, Олександра Подопригора, Валерія Семеній, Дар’я Суботіна та Катерина Великодня.

Світова першість з художньої гімнастики принесла Україні лише одну медаль — бронзову нагороду у фінальних змаганнях у групових вправах з 3 м’ячами та 2 скакалками (Анастасія Возняк, Валерія Ханіна, Діана Мижерицька, Аліна Бихно, Тетяна Довженко та Валерія Юзвяк), але у той же час 4 місце у найпрестижнішій категорії — індивідуальне багатоборство, на той момент 15-річної Влади Нікольченко сколихнуло світ не меньше. Нікому невідома на початку сезону юна гімнастка, змогла стати однією зі світових лідерів меньше ніж за рік.

Завершували виступи українців на чемпіонатах світу у 2018 році гімнасти-спортивники. Українська команда відправлялась у  Доху, Катар, вже з лідером — Олегом Верняєвим, який пропустив першу половину сезона через травми. Не зважаючи на велику перерву, він підтвердив своє реноме та виборов єдину для України на цих змаганнях медальсрібло на своїх улюбдених паралельних брусах. Ще один прославлений український гімнаст Ігор Радівілов став 8 у фінальних змаганнях на кільцях.

Як бачимо українські гімнасти підтверджують свої позиції та голосно заявляють про свої наміри бути серед кращих на усіх стартах, де беруть участь. Гімнастична молодь показує, що готова не тільки наздогнати сьогоднішніх лідерів, а і навіть перевершити їх здобутки. До найважливіщого старту чотириріччя залишається меньше 2 років, і ми сподіваємося, що результати українських спортсменів будуть тільки покращуватися!