Успішно завершилися III Юнацькі Олімпійські Ігри у Буенос-Айресі, Аргентина, для українських спортсменів, які завоювали 23 нагороди, 7 з яких — золоті. Свій вагомий внесок в успіх української команди зробили і гімнасти. Рідні міста юних олімпійських чемпіонів та призерів вже зустріли своїх героїв. Коли емоції стихли, є час згадати та проаналізувати виступи українських чемпіонів.

СПОРТИВНА ГІМНАСТИКА

Назар Чепурний та Анастасія Бачинська

Юні представники спортивної гімнастики Назар Чепурний (м. Черкаси) та Анастасія Бачинська (м. Тернопіль) зібрали повний комплект медалей, виборовши на III Юнацьких Олімпійських Іграх 4 медалі на двох: 1 золото, 1 срібло та 2 бронзи.

16-річний вихованець Ірини Надюк їхав до Аргентини у статусі претендента на олімпійські медалі. У перший же змагальний день Чепурний гарантував собі місце у фіналі у вільних вправах, посівши у кваліфікаційних змаганнях 5 місце.

Паралельно з ним на тому самому килимі дуже успішно виступила і Анастасія Бачинська (тренери Лев А.В., Першина О.М., Остапенко О.В.), очоливши список фіналісток.

Відзначимо, що юна тернопільчанка, яка, нагадаємо, не залишила шансів своїм конкуренткам на ліцензійному турнірі у Баку, показала найбільшу складність у вільних вправах серед дівчат — 5 балів.

Наступного дня юнак забронював собі місце у ще одному фіналі — в опорному срибку, кваліфікувавшись з 8 позиції. Його партнерка по збірній знову була на висоті і вийшла до фіналу з 2 місця.

Третій змагальний день знову був результаивним — переконливі виступи українців на різновисоких та параллельних брусах і ще два фінали в її активі.

Заключний день кваліфікаційних змагань і 100% результат для 15-річної Анастасії Бачинської — потрапляння до всіх 5 фіналів: індивідуальне багатоборсво та 4 окремі снаряди. За підсумками кваліфікації у багатоборстві наша гімнастка посіла перше місце, випередивши діючу абсолютну чемпіонку Європи серед юніорів італійку Джорджу Віллу.

Медалі України на іграх чотириріччя у гімнастиці розпочались з інтернаціональної командної нагороди. Того ж вечора визначалися переможці та призери змішаних командних мультиспортивних змагань.

Назар Чепурний шляхом жеребкування потрапив до «команди Сімони Байлз» та завоював свою першу медаль ЮОІ — 2018 і одразу «золото».

Фінальні змагання в індивідуальному багатоборстві серед юнаків медальну скриньку України не поповнили, а ось Анастасія Бачинська, будучи однією з фавориток, завоювала бронзову медаль.

На жаль, допущені помилки у вільних вправах, коштували юній українській спортсменці медалі найвищого ґатунку.

У передостанній день змагань зі спортивної гімнастики новоспечений чемпіон Юнацьких олімпійських Ігор Назар Чепурний додав до свого активу індивідуальну нагороду — срібну медаль у фіналі в опорному стрибку.

А поставила яскраву крапку у виступах наших спортивних гімнастів Анастасія Бачинська, виборовши бронзову нагороду на тому самому килимі, на тих самих вільних вправах, де днем раніше допустилася прикрих помилок.

Високі результати, що показали наші юні олімпійці у змаганнях зі спортивної гімнастики, в котрий раз підтверджують силу української школи. Вже наступного 2019-го року Назар та Анастасія будуть виступати на дорослому рівні і боротися за право представляти Україну на XXXII Олімпійських Іграх у Токіо, Японія. А зараз вся родина Української федерації гімнастики вітає наших спортсменів та їх тренерів!